DLS06

sl Предмет:

Погоден за целосно автоматско пакување производи во прашкаст или гранули форма со мали мерење линеарноста торба.

      модел:    DL-S06
      големина опсег зебло:    L40-200mm
   W30-50mm
      брзина Пакување:    20-60 намалување / мин      (врз основа на должината на торба и материјал карактеристика)
      тип Напојување:    1Ph.380V 50Hz
      Компресирани количината на воздухот:    6kg / cm2 од 600 л / мин
      Работа на бучава:    ≤68db
      Макс ширина филмот:    600mm
      Пополнување на капацитетот:    0.5-50g врз основа на гранули
      Машина Ширина:    1620mm

детали за производот

видео информации

surporting

Карактеристики и структура карактеристики:

1. Системот за контрола на серво се користи за подигање и спуштање на хоризонтална запечатување лента, со што се подобрува пакување капацитет, и овозможува лесна промена на должината на торба со едноставно поставување на нумерички податоци.
2. тежат маса е контролирана од страна на серво мотор, кој мал синхрони прилагодување може да се врши со едноставно поставување на нумерички податоци.
3. Производ мемориска функција на податоци се користи за едноставно ракување. При промена на големини на производот, должината на торба може да се лесно да се промени со поставување на производот сериски број.
4. Во комбинација со готови производи, управување со уредот, Карикатури машина може да се формира целосна производствена линија.
5. Координирано со многу мерење и полнење уреди како што дупчалка со спирална бургија и волуметриски чаша уред за полнење за прецизно мерење.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 单例_副本product-1_副本

  双例_副本             product-2_副本

 • Контактирајте не

  • 86-15921556756
  • No.9881, Songze Rd, Qingpu индустриска зона, Шангај, Кина Менаџер за продажба: 86-15921556756
  • Venus_Soontrue@outlook.com
  • +8613258222186

  Последни вести

  слободен Upsates

  https://www.facebook.com/soontruevenus.oversales