Doy packing with Multi-head weigher

stand pouch  Scope:           

Suitable  for weighing all kinds of solid, light particle, block product. Such as puffed food, snack food, nuts, seeds, almonds,          pistachios, pine nuts, seeds, fruit, jelly, soy food, frozen food, pet food etc. automatically feeding, can automatically take bag,        code printing, open bags, quantitative filling, filling nitrogen and heat sealing etc.

 

      модел:    GDR100E 
      Торба големина:    L: 120mm-300mm
     W: 90mm-210mm
      брзина Пакување:    10 ~ 65bags / min
      Вид на пакување:    Стенд торба, ципа торба, М торба итн неправилни торби
      Напојување:    380V
      Компресира воздух конзумирање:    5-7kg / c㎡, 500L / min
      Материјал за пакување:    Еден слој ЈП, ЈП комплекс филм итн
      Општи енергија:    3.5kw
      Тежина:    1000kg
      Надворешна димензија:    2100mmx1280mmx1580mm

 

 

 


детали за производот

видео информации

SURPORTING

Карактеристики и структура карактеристики:

1. водење на машината се контролирани од страна на Саладин со голем LCD екран.
2. Опремени со автоматско следење проблеми, повратни информации и системот за алармирање, го врши во реално време приказ на состојбата на трчање.
3. Единствен механички откривање уред за следење на празни торба е на располагање за да се подобри варењето условени.
4.Main системот за возење му се нанесува со напредни регулирање stepless брзина фреквенција conversionwith. Секоја ориентација циклус е controlledby механизам прецизни камери поделба за да се заврши на водење на комплетна машина.
5. Единствен 10-станица работат начин обезбедува идеална пакување ефект.
6. Во комбинација со мулти-глава weigher, дупчалка со спирална бургија и волуметриски чаша fillingdevices за прецизно мерење.
7. машина дизајн е во согласност со Националната GMP стандарди, како и систем за заштита на безбедноста theelectric има положено CE норма.


 • Претходно:
 • Следно:

 • platform

  Lifter

  multi-head

  auger filler

  screw lifter

 • Контактирајте не

  • 86-15921556756
  • No.9881, Songze Rd, Qingpu индустриска зона, Шангај, Кина Менаџер за продажба: 86-15921556756
  • Venus_Soontrue@outlook.com
  • +8613258222186

  Последни вести

  слободен Upsates

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.