YL400 вертикална пакување машина

liquid Предмет:

1. Храна: Леќата соја, белка од јајце, сок од зеленчук, џем, салата сос, провинциалист студ сос (хомогени), риба и месо кутии, лотос орев паста, засладен грав ставете и други кутии како и пијалаци за голем дел.

2. Непрехранбени: нафта, детергент, маст, индустриски паста итн

 

      модел:    YL400
      Торба големина:    L: 120mm-500mm
     W: 100mm-250mm
      брзина Пакување:    4 ~ 20bags / min
      Пополнување на капацитетот:    500-7500g
      Пакување филмски материјал:    Њујорк / ПЕ, Итн
      Напојување:    380V 50Hz 1Ph
      Компресира воздух конзумирање:    6kg / c㎡ 300L / min
      бучава машина:    ≤75db
      Општи енергија:    3kw (не вклучуваат систем за пополнување)
      Тежина:    620kg
      Надворешна димензија:    1300mmx900mmx2000mm

детали за производот

видео информации

Surporting

Карактеристики и структура карактеристики:

1. Висока прецизност автоматски зебло, полнење и пакување за висок вискозитет и висока температура материјали;

2. екструдирање и декомпресија пакување.

3. отпорни на корозија материјал за висок стандард санитација;

4. Речиси сите од нерѓосувачки челик, обезбедувајќи висок храна канализација и добра отпорност на корозија солидна главната структура, со мулти-јазик ММИ, лесен за работа;

5. Оставете оптимална комбинација со различни системи за полнење за најдобар резултат пакување.

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Контактирајте не

  • 86-15921556756
  • No.9881, Songze Rd, Qingpu индустриска зона, Шангај, Кина Менаџер за продажба: 86-15921556756
  • Venus_Soontrue@outlook.com
  • +8613258222186

  Последни вести

  слободен Upsates

  https://www.facebook.com/soontruevenus.oversales