ZB803 машина тип перница за пакување

shaqima_副本 Предмет:Погодно за секундарно пакување на торта, леб, бисквити, бонбони,

дневен производ, хардвер, кутија или лента неисправни производи, итн

 

      Model:      ZB803
      Bagging size range:      L 150-990mm
     W100-350mm
     H 20-120mm
      Max packing film width:      800mm
      Packing speed:      10-80bags/min
      Power supply type:      1Ph.220V 50Hz
      General power:      6KW
      Machine weight:      1150Kgs
      Machine dimensions:      2900X1200X1800mm

детали за производот

видео информации

Surporting

Карактеристики и структура карактеристики:

1.The машина структура добро дизајнирани, лесно за одржување, ниска бучни, нема потреба да се направи на многу дотерување, отворен машина директно користење.

2. машина може да изберете на опремата со автоматска подвижна исхрана, добар распространетост.

3.Сите намена торба поранешните, може да се прилагоди слободно. Едноставно ракување и брзо.

4. Дизајн на машината е во согласност со Националната GMP стандарди. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Контактирајте не

  • 86-15921556756
  • No.9881, Songze Rd, Qingpu индустриска зона, Шангај, Кина Менаџер за продажба: 86-15921556756
  • Venus_Soontrue@outlook.com
  • +8613258222186

  Последни вести

  слободен Upsates

  https://www.facebook.com/soontruevenus.oversales