ZL300S вертикална пакување машина

1 Предмет:

Погодно за целосно автоматско пакување на гранули, парчиња, парчиња, грутки, прав, и sphericals, итн

         модел:    ZL300S
         Торба големина:    L: 80mm-320mm
     W: 100mm-250mm
         брзина Пакување:    15 ~ 60bags / min
         Напојување:    220V 50Hz 1Ph
         Компресира воздух конзумирање:    6kg / c㎡ 620L / min
         бучава машина:    ≤75db
         Општи енергија:    4.6kw
         Тежина:    1180kg
         Надворешна димензија:    2070mmx1275mmx1930mm

детали за производот

видео информации

Surporting

Карактеристики и структура карактеристики:

На машина е опремена со единствена оска или двојна систем за контрола на оската серво, хоризонтален систем на запечатување е контролирана од страна серво. Машината може да се направи од страна на 4 запечатување, gusseted стојат торба. И може да се поврзе со спирална бургија филер, скали мулти-глава, волуметриски систем чаша.


 • Претходно:
 • Следно:

 • ff7efb552

 • Контактирајте не

  • 86-15921556756
  • No.9881, Songze Rd, Qingpu индустриска зона, Шангај, Кина Менаџер за продажба: 86-15921556756
  • Venus_Soontrue@outlook.com
  • +8613258222186

  Последни вести

  слободен Upsates

  https://www.facebook.com/soontruevenus.oversales