ZL350 вертикална пакување машина

180 snacks Предмет:Погодно за целосно автоматско пакување на гранули, парчиња, парчиња, грутки, прав, и sphericals, итн
      модел:       ZL350
      Торба големина:       L: 80mm-430mm
        W: 90mm-350mm
      брзина Пакување:       15 ~ 70bags / min
      Напојување:       220V 50Hz 1Ph
      Компресира воздух конзумирање:       ≥6kg / c㎡
      бучава машина:       ≤75db
      Општи енергија:       4.91kw
      Тежина:       980kg
      Надворешна димензија:       2050mmx1550mmx1800mm

 

 

 

 


детали за производот

видео информации

SURPORTING

Карактеристики и структура карактеристики:

1. Оваа машина е опремена со monoaxial или biaxial серво возење систем за контрола. Серво една хартија влечење и серво двојно хартија влечење можат да бидат избрани врз основа на производ карактеристики anddifferent материјали за пакување, и адсорпција byvacuum систем хартија влечење може да биде избран во целост да ги задржи хартија влечење мазна и торба должина точни. 
2.To се исполнат различни барања на корисникот, две опции се достапни за механизам заптивка: пневматски систем за возење и серво систем на возење.
3. Насочуваат пакување стилови може да се врши вклучувајќи пакет тип перница, од страна на даска за пакет, gusseting пакет, триаголен пакет, удирање пакет, мулти-кеси Обединет пакетот и мулти-кеси Обединет пакет со половина торба удирани со тупаници.
4. Некои дополнителни уреди можат да бидат опремени на машината, како што се компјутеризирани мулти-глава weigher, дупчалка со спирална бургија филер, електронски скала, волуметриски уред чаша пополнување и така натаму.
5. дизајн Машината е во согласност со Националната GMP стандарди, и електричен систем за заштита на безбедноста има положено CE норма.


 • Претходно:
 • Следно:

 • platform

  Lifter

  multi-head

  auger filler

  screw lifter

 • Контактирајте не

  • 86-15921556756
  • No.9881, Songze Rd, Qingpu индустриска зона, Шангај, Кина Менаџер за продажба: 86-15921556756
  • Venus_Soontrue@outlook.com
  • +8613258222186

  Последни вести

  слободен Upsates

  https://www.facebook.com/soontruevenus.oversales