АВТОМАТСКИ ФАНИ / КАПАРИ / АЛМОНД ГРАНУЛИ МАА ЗА ПАКУВАЕ

Применливи

Погоден е за автоматско пакување на зрнеста лента, лим, блок, форма на топка, прав и други производи.

детали за производот

видео информации

Specification

 Модел GDR100K
 Брзина на пакување 6-45 кеси / мин
 Големина на торба L120-400mm W 150-300мм
 Формат на пакување Торби (рамна торба, торбичка за подот, патент торба, рачна торба)
 Напојување 3,5KW
 Потрошувачка на воздух 5-7кг / см²
 Материјал за пакување Еднослоен ЈП, комплексен филм итн
 Тежина на машината 1000 кг
 Надворешни димензии 2300 * 1600 * 1600мм

Главни карактеристики и карактеристики на структурата

1. Целата машина усвојува двоен серво систем за контрола, заснована на карактеристиките на материјалот и разликата во материјалот за пакување, може да избере серво единечна структура за повлекување / двојно влечење филм  и може да опција вакуумска адсорпција на филмот систем за влечење.

2. Хоризонтален систем за контрола на серво, може да постигне хоризонтален притисок на заптивката и автоматско поставување и прилагодување на хоризонтална заптивка отворен мозочен удар.

3. Тип на пакување: Перница торба, торбичка за торбички, торба со триаголник, торбичка за дупчење, комбинирана кеса.

4. Може да биде во согласност со мулти-глава скала, аугер скала, електрична скала, обем скала, може да се постигне точно мерење.

optional accessories

12

● Карактеристики
1. Една од најекономичните и стабилните мерачи на повеќе глави во светот најдобриот економичен
2. „Stagger Dump“ избегнувајте поголеми артикли за натрупување
3. Индивидуална контрола на фидер
4. Екран за допир со лесен корисник, опремен со повеќе јазици
5. Компатибилен со сингл машина за пакување, ротационен багер, машина за чаши / шишиња, заптивната смеса за фиоки и сл.
6. 99 претходно наместена програма за повеќе задачи.

 

14 тешки со повеќе глави

14

Точка Стандардна 14 глава со повеќе глави
Опсег на мерење 15г-2000г
Генерација 2,5Г
Точност ± 0,5-2г
максимална брзина 110 ВПМ
Напојување 220V 50HZ 2KW
Волумен на бункер 1,6L
Монитор Екран на допир во боја 10,4 инчи
Димензии 1600 * 1136 * 1374 година

1600 * 1136 * 1484

 

Z ТИП КОНВЕОР

13_

● Карактеристики

Пренесувачот е применлив за вертикално подигнување на житниот материјал во оддели како пченка, храна, сточна храна и хемиска индустрија, итн. За машината за кревање,

бункерот е управуван од ланци да се крене. Се користи за вертикално хранење жито или мал блок материјал. Има предности на голема количина на кревање и височина. 

 

005

РАБОТА ПЛАТФОРМА

● Карактеристики

Поддршката платформа е цврста нема да влијае на мерната точност на тежината на комбинацијата.

Покрај тоа, таблата за табели е да се користи слабостната плоча, таа е посигурна и може да избегне лизгање.

● Спецификација

Големината на потпорната платформа е според видот на машините.

Излезен известувач

● Карактеристики

Машината може да ја испрати спакуваната готова торба до уредот за откривање после пакетот или платформата за пакување. 

● Спецификација

Висина на кревање 0,6m-0,8m
Капацитет за кревање 1 cmb / час
Брзина на хранење 30минута
Димензија 2110 × 340 500мм
Напон 220V / 45W
003

  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ја вашата порака до нас:

    Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

    Испратете ја вашата порака до нас:

    Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас