Историја на брендот

1993 година

Soontrue Machinery е основана во 1993 година. Тоа е првото претпријатие во Кина кое самостојно развива и произведува машини за пакување и машини за храна.

Истата година се роди првата машина за пакување храна од типот на перница, која ја промени историјата на рачно пакување во пекарската индустрија.Како прва генерација на пластична машина за пакување во Кина, таа формираше големи продажби во пекарската индустрија.

1
2

2003 Години

За да се имплементира стратегијата кон исток, основана е Shanghai Soontrue Packaging Machinery Co., Ltd., а машините за вертикално пакување беа населени во Шангај.Формално формиран е тим за истражување и развој на проектот за машина за пакување торби;Компанијата ја разви првата машина за автоматско пакување за хартиени крпи, ZB200, која ја прекинува историјата дека сите домашни машини за пакување хартиени крпи се увезуваат.Истата година, Soontrue ја донесе меѓународната сертификација за системот за квалитет ISO9001-2000.

2004 Години

Било формирано Шангајско Бизнис Дивизија за сол, и развиен е првиот мал пакет за сол (опремен со електронска вага).Ченгду компанија за тркалезни пакувања машина и кнедли машина за истражување и развој успех, целосно во областа на брзо замрзната индустрија калапи опрема.

3
4

2005 Години

Основана е Shanghai Soonture Machinery Equipment Co., Ltd., лоцирана во индустрискиот парк Шангај Qingpu, компанијата зафаќа површина од повеќе од 50 хектари земја.Во исто време, успешно ја развивме првата генерација на автоматска машина за вертикално пакување од серијата ZL, која влезе во течни, зачини, сол, прав, брзо замрзнати и други индустрии.Првата генерација на машина за пакување хартија за мека цртање ZB300 беше развиена за да се реши проблемот со пакувањето со мека хартија за цртање.И ја потпиша првата мулти-линиска производна линија со Шангај фармацевтска.Во истиот период, Шангај, Фошан, Ченгду три бази кои работат во различни индустрии: Шангај компанија е слободно време храна, сол, хартија, фармацевтски млеко во прав индустрија;Компанијата Фошан е во пекарската индустрија;Компанијата Ченгду е индустрија за брзо замрзнување.

2007 Години

Првата генерација на машина за вертикално пакување со голема брзина беше успешно развиена и влезе на северноамериканскиот пазар;Успешно развиена машина за хранење вреќи со 12 станици, машина за хранење кеси со отворен патент.

5
6

2008 Години

Chengdu Soontrue Leibo Machinery Equipment Co., Ltd. е основана, се населила во индустрискиот парк Ченгду Венџијанг, компанијата зафаќа површина од повеќе од 50 хектари земја.Шангајската компанија го освои трофејот на „топ 100 претпријатија за печење“ доделен од кинеската изложба за печење на националното здружение за индустриска и комерцијална индустрија за печење.

2009 година

Воспоставена е деловна поделба во Шангај за вертикална машина и деловна поделба за машини за хранење вреќи;Компанијата Ченгду станува високо-технолошка компанија;Светската конференција за солена индустрија, ексклузивното лансирање на машината за пакување со стоечка вреќа од серијата GDR100, ја освежува традиционалната форма на единечно пакување во индустријата за сол.

7
8

2011 Години

Формирана е Foshan Soontrue Machinery Equipment Co., Ltd., сместена во индустрискиот парк Фошан Ченкун, компанијата зафаќа површина од повеќе од 60 хектари земја.Шангајската компанија повторно потпиша договор со јапонската компанија TOPACK и ја основаше деловната единица Шангај ДуоЛиан машина.И фокусирајте се на пакувањето STICK, заедно со реперот Beingmate млечни претпријатија, успешно приспособена линија за производство на млечни производи за пакување STICK за претпријатијата Beingmate, целосно влегуваат во полето на опремата за млечната индустрија.

2013 Години

Soontrue влезе во ерата на брзиот развој, бизнис моделот на деловната поделба на независен менаџмент, поделена на индустрија за хартија, вертикална, кеса, солена индустрија, повеќелиниска машина, печење, замрзнати, интелигентни осум деловни поделби, поефикасна игра за талентот на секој персонал, перформансите на компанијата е исто така брз напредок.
Бизнис дивизија за индустрија на сол во Шангај, стоечка торба за пакување сол, производствена линија за рачна грабеж на пајакот, пуштена на пазарот.Шангај машина за пакување хартија Бизнис дивизија автоматска машина за пакување екстракција на мека хартија ја освои наградата за научен напредок на округот Qingpu, ја освои 2013 година „Шангајски проект за трансформација на високотехнолошки достигнувања 100 врвни претпријатија“.

9
10

2014 Години

Основана е Shanghai Soontrue Fengguan Packaging Co., Ltd., развиена и дизајнирана машина за средно балирање за веб-хартија, машина за средно балирање со мека хартија, машина за балирање со голема големина.Компанијата Фошан самостојно го разви средно чартер авионот, го отвори секундарниот пазар за пакување и соработуваше со Омрон за развој на автоматска механичка рака и манипулатор;Истата година ја освои титулата „претпријатие за одличен бренд во кинеската печена прехранбена индустрија“.

2017 Години

Со подемот на е-трговијата, развојот на мека екстракција на хартија, веб-машина за пакување хартија;Компанијата за машини за хранење вреќи има остварено 26 канцеларии низ целата земја, има остварено продажба во Европа, САД, Југоисточна Азија и други региони и има поголемо влијание во храната, пијалоците, млечните производи, медицината, секојдневните хемикалии и секојдневните потреби и другите индустрии .Шангајската компанија го положи сертификацијата за „систем за управување со интелектуална сопственост“.

12

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
WhatsApp онлајн разговор!