МАШИНА ЗА ВЕРТИКАЛНО ПАКУВАЊЕ ЗА МЛЕКО ПРАШОТ – НАСКОРО

Применливи

Погоден е за автоматско пакување на зрнеста лента, лист, блок, форма на топка, прав и други производи.Како што се ужина, чипс, пуканки, надуена храна, сушено овошје, колачиња, бисквити, бонбони, јаткасти плодови, ориз, грав, житарки, шеќер, сол, храна за домашни миленици, тестенини, семки од сончоглед, гумени бонбони, лижавче, сусам.

Детали за производот

Видео информации

Спецификација

Модел ZL230
Големина на чантата L: 80mm-300mmW: 80mm-200mm
Соодветна ширина на филмот 130мм-320мм
Брзина на пакување 15-70 кеси/мин
Филм за пакување Ламиниран филм
Напојување 220V 50HZ 1 PH
Компресира воздух што троши 6kg/cm² 250L/min
Машински шум ≤75db
Општа моќ 4,0 kw
Тежина 650 кг
Надворешна димензија 1770мм*1105мм*1500мм

Главни карактеристики и карактеристики на структурата

1. Целата машина усвојува едноаксијален или биаксијален серво контролен систем, кој може да избере два вида структура за влечење на серво еден филм и структура за влечење двоен филм според различните карактеристики на материјалот за пакување и може да избере систем за влечење филм за вакуум адсорпција;

2. Хоризонталниот систем за запечатување може да биде пневматски погонски систем или серво погон систем, за да се задоволат различните потреби на различни корисници;

3. Различен формат на пакување: торба за перница, странична торба за пеглање, торба за газење, торба за триаголник, вреќа за удирање, тип на континуирана торба;

4. Може да се комбинира со вагачот со повеќе глави, вага со шнека, систем за волуменска чаша и друга мерна опрема, точна и мерна;

5. Дизајнот на целата машина е во согласност со GMP стандардот и има положено CE сертификат

опционални додатоци

1010 година

Ожеровата скала

● Функција

Овој тип може да врши дозирање и полнење.Поради специјалниот професионален дизајн, погоден е за флуидност или материјали со ниска течност, како млеко во прав, албумен во прав, ориз во прав, кафе во прав, цврст пијалок, зачини, бел шеќер, декстроза, адитив за храна, сточна храна, фармацевтски производи, земјоделство пестициди, и така натаму.

螺杆

бункер

Сплит бункер 25L

Тежина на пакување

1-200 гр

Тежина на пакување

≤ 100 g, ≤±2%;100 – 200 g, ≤±1%

Брзина на полнење

1- 120 пати/минута, 40-120 пати во минута

Напојување

3P AC208-415V 50/60Hz

Вкупна моќност

1,2 Kw

Вкупна тежина

140 кг

Севкупни димензии

648×506×1025mm

Подигнувач на шнека

Брзина

3m3/h

Дијаметар на цевката за напојување

Φ114

Машинска моќност

0,78 W

Тежина на машината

130 кг

Волумен на кутијата на материјалот

200 л

Материјална кутија со волумен

1,5 мм

Дебелина на ѕидот на тркалезната цевка

2,0 мм

Дијаметар на спирала

Φ100mm

Теренот

80 мм

Дебелина на сечилото

2 мм

Дијаметар на вратило

Φ32mm

Дебелина на ѕидот на вратилото

3 мм

ИЗЛЕЗЕН Транспортен

● Карактеристики

Машината може да ја испрати спакуваната готова кеса до уредот за откривање после пакувањето или платформата за пакување.

● Спецификација

Висина на кревање 0,6м-0,8м
Капацитет за подигнување 1 cmb/час
Брзина на хранење 30 мин
Димензија 2110×340×500mm
Напон 220V/45W

 

003


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
  WhatsApp онлајн разговор!