АВТОМАТСКА МАШИНА ЗА ПАКУВАЊЕ КУТИЈА |МАШИНА ЗА ПАКУВАЊЕ КАРТОНИ

Применливи

Оваа опрема е широко користена за автоматско пакување во кутии на производи во прехранбената, дневната хемиска, медицинската и други индустрии.Опремата автоматски комплетира низа врски како што се автоматско хранење, автоматско отворање на кутијата, автоматско боксување, автоматско прскање и запечатување на лепак.Квалификуваната стапка на готови производи е висока, а запечатувањето е убаво, што во голема мера ја подобрува ефикасноста за клиентите и ги намалува трошоците за работна сила.

Детали за производот

Видео информации

Спецификација

модел ZH200
Брзина на пакување (кутија/мин.) 50-100
Конфигурација на моделот Седум серво
(Кутија за формирање) Должина (мм) 130-200
(Кутијата за формирање) ширина (мм) 55-160
Висина (мм) (кутија за формирање) 35-80
Барања за квалитет на картон Кутијата треба да се превитка, 250-350 g/m2
Тип на моќност Трифазен четирижичен AC 380V 50HZ
Моќност на моторот (kw) 4.9
Вкупна моќност (вклучувајќи машина за прскање лепак) 9.5
Димензии на машината 4000*1400*1980 година
Компресиран воздух Работен притисок (Mpa) 0,6-0,8
  Потрошувачка на воздух (L/min) 15
Нето тежина на машината (кг)

900

Главни карактеристики и карактеристики на структурата

1. Целата машина прифаќа 8множествасерво + 2множестваобичен погон за регулирање на брзината, со независна контрола, детекција на храна и функции за откривање на прскање со лепак;

2. Изгледот на машината прифаќа лим структура, дизајнот е мазен, убав и лесен за ракување;

3. Целата машина усвојува контролер за движење, кој е стабилен и сигурен во работењето;

4. Екранот на допир прикажува податоци за работа во реално време, формулата автоматски се меморира, функцијата за складирање на производот е префрлена и операцијата е погодна;

5. Може да биде компатибилен со различни хартиени кутии во исто време, а погодно е да се прилагоди;

6. Можете да изберете помошни функции како што се прскање со лепак, кодирање и печатење на матрици;

7. Двојна контрола на серво хранење и туркање, стабилно и прецизно пакување на кутијата;

8. Повеќе безбедносни мерки за заштита, функција за самодијагностика на дефекти, приказ на дефект на прв поглед;

Моментално достапни се два вида опрема за прскање лепило запакување кутијамашина:

Според барањата за квалитет и цена на различни клиенти, нашитепакување кутијамашината може да биде опремена со две марки опрема за прскање лепак, едната е домашната машина за прскање лепак Mingtai иanдругиопцијае машината за прскање лепило Нордсон(американски бренд).

опционални додатоци

машина за прскање лепак
  Problue4 Problue7 Problue10
волумен на гумен цилиндар 4 Л 7L 10 л
капацитет на гумени цилиндри 3,9 кг 6,8 кг 9,7 кг
Брзина на топење на лепак 4,3 кг/час 8,2 кг/час 11 кг на час
Максимална брзина на топење Пумпа 14:1, Максимална моќност 32,7 кг/час
Број на инсталирани цевки/пиштоли за прскање 2/4 2/4 2/4/6
Големина на главната машина 547*469*322мм 609*469*322мм 613*505*344мм
Димензии за инсталација 648*502*369мм 711*564*369мм 714*656*390мм
Големина на склопен под 381*249мм 381*249мм 381*249мм
Тежина 43 кг 44 кг 45 кг
Опсег на воздушен притисок 48-415 kpa (10-60 psi)
Потрошувачка на воздух 46 л/мин
Стандард за напон AC200-240V Еднофазен 50/60HZ AC 240/400V Еднофазен 3H50/60HZ
Влезен/излезен сигнал 3 стандарден излез 4 стандарден влез
Областа за филтрирање 71 cm²
Опсег на амбиентална температура 0-50 ℃
Опсег на поставување на температурата 40-230℃
Опсег на вискозност на лепилото 800-30000 cps
Максимален течен притисок 8,7 МПА
Сите видови на сертификација UL, CUL, GS, TUV, CE
Оценка за заштита IP54

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
  WhatsApp онлајн разговор!