MAKINE PAKETIMIN E KUTIVE AUTOMATIKE |MAKINË PËR PAKETIM KARTONI

E aplikueshme

Kjo pajisje përdoret gjerësisht për paketimin automatik të kutive të produkteve në industrinë ushqimore, kimike të përditshme, mjekësore dhe industri të tjera.Pajisja plotëson automatikisht një sërë lidhjesh si ushqimi automatik, hapja automatike e kutisë, boksimi automatik, spërkatja dhe mbyllja automatike e ngjitësit.Shkalla e kualifikuar e produkteve të gatshme është e lartë, dhe vulosja është e bukur, gjë që përmirëson shumë efikasitetin për klientët dhe zvogëlon kostot e punës.

Detajet e produktit

Informacion Video

Specifikim

model ZH200
Shpejtësia e paketimit (kuti/min) 50-100
Konfigurimi i modelit Shtatë servo
(Kutia e formimit) Gjatësia (mm) 130-200
(Kutia e formimit) gjerësia (mm) 55-160
(Kutia e formimit) lartësia (mm) 35-80
Kërkesat e cilësisë së kartonit Kutia duhet të paloset paraprakisht, 250-350 g/m2
Lloji i fuqisë AC trefazor me katër tela 380V 50HZ
Fuqia e motorit (kw) 4.9
Fuqia totale (përfshirë makinën për spërkatje të ngjitësit) 9.5
Dimensionet e makinës 4000*1400*1980
Ajri i kompresuar Presioni i punës (Mpa) 0,6-0,8
  Konsumi i ajrit (L/min) 15
Pesha neto e makinës (kg)

900

Karakteristikat kryesore dhe tiparet e strukturës

1. E gjithë makina miraton 8grupeservo + 2grupemakinë e zakonshme e rregullimit të shpejtësisë, me funksione të kontrollit të pavarur, zbulimit të ushqimit dhe zbulimit të spërkatjes së ngjitësit;

2. Pamja e makinës miraton strukturën e fletës metalike, dizajni është i qetë, i bukur dhe i lehtë për t'u përdorur;

3. E gjithë makina miraton kontrolluesin e lëvizjes, i cili është i qëndrueshëm dhe i besueshëm në funksionim;

4. Ekrani me prekje shfaq të dhënat e ekzekutimit në kohë reale, formula memorizohet automatikisht, funksioni i ruajtjes së produktit ndërrohet dhe funksionimi është i përshtatshëm;

5. Mund të jetë në përputhje me një shumëllojshmëri kuti letre në të njëjtën kohë dhe është i përshtatshëm për t'u rregulluar;

6. Mund të zgjidhni funksione ndihmëse si spërkatja e ngjitësit, kodimi dhe printimi i shablloneve;

7. Kontrolli i dyfishtë i ushqyerjes dhe shtytjes së servo, paketim i qëndrueshëm dhe i saktë i kutisë;

8. Masat e shumta të mbrojtjes së sigurisë, funksioni i vetë-diagnostikimit të defekteve, shfaqja e defekteve me një shikim;

Aktualisht ekzistojnë dy lloje të pajisjeve për spërkatje të ngjitësitpaketim kutimakinë:

Sipas kërkesave të cilësisë dhe çmimit të klientëve të ndryshëm, tonapaketim kutimakina mund të pajiset me dy marka të pajisjeve të spërkatjes së ngjitësit, njëra është makina vendase e spërkatjes së ngjitësit Mingtai, dheantjeraopsionështë makina spërkatës e ngjitësit Nordson(marka amerikane).

aksesorë opsionalë

makinë për spërkatje të ngjitësit
  Problu4 Problu7 Problu10
vëllimi i cilindrit të gomës 4 L 7L 10L
kapaciteti i cilindrit të gomës 3.9 kg 6.8 kg 9.7 kg
Shpejtësia e shkrirjes së ngjitësit 4.3 kg/orë 8.2 kg/orë 11 kg/orë
Shpejtësia maksimale e shkrirjes Pompë 14:1, Rendimenti maksimal 32,7 kg/orë
Numri i tubave/pistoletave të instaluara 2/4 2/4 2/4/6
Madhësia kryesore e makinës 547*469*322 mm 609*469*322 mm 613*505*344mm
Dimensionet e instalimit 648*502*369mm 711*564*369mm 714*656*390mm
Madhësia e dyshemesë së montimit 381*249 mm 381*249 mm 381*249 mm
Pesha 43 kg 44 kg 45 kg
Gama e presionit të ajrit 48-415 kpa (10-60 psi)
Konsumi i ajrit 46 l/min
Standardi i tensionit AC200-240V njëfazore 50/60HZ AC 240/400V njëfazore 3H50/60HZ
Sinjali hyrës/dalës 3 dalje standarde 4 hyrje standarde
Zona e filtrit 71 cm²
Gama e temperaturës së ambientit 0-50 ℃
Gama e përcaktimit të temperaturës 40-230 ℃
Gama e viskozitetit të ngjitësit 800-30000 cps
Presioni maksimal i lëngut 8.7 MPA
Të gjitha llojet e certifikimit UL, CUL, GS, TUV, CE
Shkalla e mbrojtjes IP54

 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni
  WhatsApp Online Chat!